ceramikatrio.pl

Jak ciekawie zaaranżować ściany w mieszkaniu?

Jak ciekawie zaaranżować ściany w mieszkaniu?

Jak ciekawie zaaranżować ściany w mieszkaniu?

Dzisiaj mamy mnóstwo różnorodnych opcji w kwestii oryginalnego dekorowania ścian w naszych mieszkaniach. Niemało ludzi decyduje się w głównej mierze na wykorzystanie ciekawych farb. Na rynku mamy do dyspozycji nieograniczoną gamę odcieni, możemy również wykorzystać nowoczesne farby strukturalne. Oprócz tego możemy znaleźć także różnorakie okładziny ścienne i tapety o oryginalnych wzorach i motywach. Trzeba jednak zwrócić uwagę również na fototapety, które oryginalnie prezentują się w każdym typie mieszkań, zarówno tych nowoczesnych, jak również urządzonych w stylu retro.

pokój dzienny

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej wybierane są fototapety do salonu (jak na tej stronie: fototapety pasujące do salonu), ale możemy je wykorzystać praktycznie w każdej aranżacji. W kuchni doskonale sprawdzą się fototapety ze zdjęciem apetycznych warzyw, w salonie – ciekawy pejzaż, zaś w innowacyjnej sypialni fototapeta prezentująca oświetlenie wielkich miast nocą. Odpowiednio wybrana może tworzyć doskonały nastrój w naszych domach. Z pomocą fototapety można sprawić, że wszystkie wnętrza będą nie tylko ciekawie przyozdobione, lecz także przyjazne, ciepłe, rodzinne. Fototapetą można przyozdobić całą ścianę, możemy również oprawić ją w odpowiednią ramę i powiesić jedynie na części powierzchni ściennej. W tym przypadku wszystko zależy od naszych pomysłów oraz charakteru danego wnętrza.

gustowne wnętrze

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapety są przede wszystkim fotografiami w bardzo dużej rozdzielczości. Wykorzystywana współcześnie technologia pozwala na stworzenie fototapety o doskonałej jakości obrazu. Tego typu produkty są zatem niezwykle wytrzymałe, a równocześnie nadają się do bezproblemowej aplikacji na ścianie. Stosując fototapetę można być pewnym, że spełni ona zadanie dekoratorskie. Innowacyjne tapety dostępne są różnorakich wzorach, motywach, dopasować możemy także właściwy rodzaj materiału, z którego jest stworzona.

Do sypialni, salonu albo biura idealna będzie fototapeta lateksowa, która jest o wiele grubsza od zwykłej tapety. W ten sposób nie powinna ona nasiąkać klejem podczas aplikacji, nie będzie się także rozciągać lub rwać. Możemy ją delikatnie przemywać wodą nasączoną np. płynem do mycia naczyń, gdy dojdzie do zabrudzeń. Jeżeli zatem chcielibyśmy w ciekawy sposób udekorować nasze wnętrze, powinniśmy wziąć pod uwagę to rozwiązanie.