ceramikatrio.pl

Grzejniki do wystroju łazienek – jakie są najbardziej istotne czynniki?

Grzejniki do wystroju łazienek – jakie są najbardziej istotne czynniki?

Grzejniki do wystroju łazienek – jakie są najbardziej istotne czynniki?

Od dłuższego czasu grzejniki nie spełniają wyłącznie funkcji grzewczej. Liczy się nie tylko dawanie ciepła – aktualnie oczy klientów zwracają się na uatrakcyjnienie pomieszczenia. Grzejniki dekoracyjne urozmaicają niejedną łazienkę, niejeden salon, czy toaletę w pomieszczeniu służbowym.

Klienci rozglądający się za ofertami grzejników do swojej łazienki mają w czym przebierać. Dystrybutorzy proponują im zarówno proste modele w bieli, jak i bardziej ekskluzywne chromowe. Są to grzejniki drabinkowe, w prostej konfiguracji, jak i bardziej elastyczne, pasujące do kreatywnych łazienek. Znana nam „drabinka” z trzema większymi odstępami między szczebelkami jest funkcjonalnym rozwiązaniem, które

Łazienka domowa

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

stosują producenci| stosowanym przez producentów. Grzejniki w kolorze stali jak ulał wpasują się w stonowaną kolorystykę salonu. Co gust, to inne wybory – bardziej jaskrawe kolor grzejników (pomarańcz, żółć) doda grzejnikom dodatkowego atutu. Na tle spokojnej terakoty jaskrawy grzejnik będzie rzucał się w oczy.

Grzejniki łazienkowe stanowią o wyglądzie zadbanej łazienki. Dzięki nim doznajemy przyjemności z chwil odczuwanych tuż po kąpieli. Któż chciałby kąpać się w chłodnym pomieszczeniu? Zanim wybierzesz się na zakupy warto przemyśleć jednak ważne sprawy.

Zasadniczą rolę przy podjęciu decyzji o wyborze grzejników jest ogrzewanie domu. Jeśli jest ono centralne, dysponujemy już dużym potencjałem. Stały, regulowany dopływ gazu zapewnia bowiem stabilność w dopływie. W przypadku domków wolnostojących, gdzie dominują pojedyncze piecyki sprawa wygląda bardziej skomplikowanie. Kolejna rzecz to wkomponowanie grzejników pod parametry łazienki. Istotne jest, aby system ogrzewania miał wolną przestrzeń wokół siebie. Poza tym to kwestia praktyczności. Mieszkańcy umieszczają grzejniki tuż obok swoich pryszniców i wanien.

Grzejniki z chromu są z reguły droższe, tak samo wygląda sprawa z niestandardowym wyglądem grzejnika. Co bogatsi mogą zdecydować się na specjalne grzejniki na zamówienie. Za sięgające metra wysokości grzejniki ze standardowym połączeniem zapłacimy od czterystu złotych w górę. Wyjątkowe rozwiązania jak w modelu CLARO, obudowanym chromem, a o podobnych gabarytach, wyniosą chętnego blisko dwa tysiące złotych. Ale czego nie robi się dla komfortu…