ceramikatrio.pl

Garść przydatnych wskazówek i porad przy projektowaniu i meblowaniu łazienki w swoim domu.

Garść przydatnych wskazówek i porad przy projektowaniu i meblowaniu łazienki w swoim domu.

Łazienki przede wszystkim się kojarzą z wannami i umywalkami, ale w praktyce nie należy zapominać także o zadaniach mebli w tym miejscu. Przeważnie w łazienkach nie ma ich dużo, ale za to są niezwykle przydatne, bo przecież w nich trzyma się wszystkie potrzebne drobiazgi.

szafki łazienkowe

Źródło: http://www.topeshop.pl/

Przy odrobinie wyobraźni i znalezieniu pomysłów nawet łazienkę da się urządzić elegancko i stylowo, właśnie za pomocą mebli. Bez względu na fakt, w jakim stylu zechce się urządzić łazienkowe wnętrze, to najważniejsze w nim jest standardowe wyposażenie, czyli prysznic (złota kabina prysznicowa) albo wanna, umywalka oraz WC. To te właśnie rzeczy powinny zapewniać swobodę używania, a meble mają stanowić tylko ich uzupełnienie. Po postawieniu całości będzie się wiedzieć, jak dużo miejsca pozostaje, i wtedy można się dopiero zabrać za wypełnienie reszty półkami i szafkami. Tu należy mieć na uwadze jedną ważną sprawę, mianowicie meble nie powinny zajmować za dużo powierzchni, zwłaszcza jeżeli łazienka nie będzie miała dużych wymiarów, należy o tym pamiętać, żeby zapewnić odpowiednią przestrzeń wokół umywalki czy toalety.

Jednymi z częściej wykorzystywanych rodzajów mebli w łazienkach są wiszące szafki. Ich ogromnym plusem jest to, że nie zajmują miejsca na posadzce, a jednocześnie dobrze wykorzystane są ściany, jakie normalnie stałyby puste. Często można również spotkać szafki pod umywalki, da się włożyć do nich parę potrzebnych drobiazgów, a oprócz tego doskonale maskują cały układ armatury pod umywalką. Kupując meble do łazienki pamiętać należy o tym, że będzie w nim dużo większa wilgotność niż w innych miejscach w domu.

Dlatego też należy sprawdzić, czy kupowane szafki łazienkowe (sprawdź koniecznie: designerskie szafki łazienkowe) są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Jeżeli są one zrobione z desek albo płyt meblowych, to świetnym pomysłem będzie pomalowanie ich specjalnym lakierem, warto także sprawdzić, czy zawiasy są odporne na rdzę. Można też zdecydować się na meble zrobione z innych rodzajów materiałów, takich jak metal czy szkło, one są dużo bardziej odporne na wilgoć niż tradycyjne drewno.