ceramikatrio.pl

Fototapety jako ciekawa forma dekoracji sypialni. Jakie są możliwości?

Fototapety jako ciekawa forma dekoracji sypialni. Jakie są możliwości?

Fototapety jako ciekawa forma dekoracji sypialni. Jakie są możliwości?

Chcemy zmienić wystrój sypialni, ale nie mamy pomysłu co można zrobić? Najlepiej ze spokojem podejść do tematu. Ważne abyśmy sami dobrze czuli się w tym miejscu, a opinia postronnych osób nie powinna być dla nas decydująca. To salon z reguły jest reprezentacyjną częścią domu, natomiast jeśli mowa o wystroju sypialni, to możemy trochę poeksperymentować. Może już od dawna mieliśmy w głowie konkretny dekoratorski pomysł, lecz średnio wpasowywał się on w klimatu pokoju gościnnego. Może warto zrealizować go teraz?

nowoczesna sypialnia

Autor: Jason Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z takich pomysłów są fototapety. Niestety, nie zawsze budzą pozytywne skojarzenia. Przywodzą na myśl minione lata dziewięćdziesiąte, kiedy to przeżywały szczyt swojej popularności. Wtedy jednak były one dosyć podobne do siebie. Najczęściej zakrywały one w całości ścianę, przedstawiały jakąś sielską scenerię, najczęściej jakiś miły dla oka widoczek, góry, jezioro, łąkę. Całość była dość kiczowata oraz niestety nijak miała się to do całego wystroju pomieszczenia. Dzisiaj wygląda to zgoła inaczej, mamy mnóstwo dostępnych wzorów, motywów, typów materiału, że na pewno wybierzemy te odpowiednie fototapety do sypialni przykładowo: kliknij aby zobaczyć wszystkie dostępne opcje. Oprócz tego nie musimy zakrywać taką fototapetą całej ściany. Rozmiary całkowicie zależą od naszej wizji. Możemy przykładowo zakryć nią sfatygowane już drzwi starej szafy. Wtedy będziemy mieć właściwie dwa w jednym, czyli odnowimy zniszczony mebel, a przy okazji ożywimy i zmienimy trochę pomieszczenie. Tak samo sprawa przedstawia się z motywem. Nie jesteśmy już skazani na kilka z góry narzuconych obrazków. Dziś dostępnych wzorów mamy niesamowicie wiele.

Jeśli zaintrygował Cię nasz wpis, to wejdź na adres tego serwisu (http://radochygospochy.pl/gotowanie/brytfanny-i-gesiarki) i pod nim znajdziesz dużo więcej rzetelnych wiadomości.

Oprócz tego jako wzór może posłużyć też zdjęcie, które zrobiliśmy sami. Wystarczy, iż jest ono w dobrej rozdzielczości, a firma zajmująca się wykonaniem tego rodzaju fototapet obrobi i powiększy odpowiednio zdjęcie do pożądanych rozmiarów. Ciekawym pomysłem mogą być na przykład punktowe motywy w kilku miejscach, które razem utworzą fajną kompozycję.

fototapeta w sypialni

Autor: http://fixar.pl/
Źródło: http://fixar.pl/

Możemy także użyć fototapety jako płaskich obrazów na ścianie. Wystarczy poszukać parę ładnych zdjęć, które bardzo lubimy, lub też zdjęć swoich bliskich. Powiększyć do odpowiednich rozmiarów. Przykleić na ścianę i namalować jakimś kolorem farby ramkę dookoła. Pomiędzy tymi zdjęciami-obrazami, możemy przywiesić także te prawdziwe obrazki w ramkach. W ten sposób stworzymy przestrzenną galerię. Może być ona o wiele ciekawsza niż taka klasyczna. Jak widać możliwości mamy sporo, wszystko zależy jedynie od naszej wyobraźni.