ceramikatrio.pl

Dlaczego warto kupować kosmetyki naturalne?

Dlaczego warto kupować kosmetyki naturalne?

Dlaczego warto kupować kosmetyki naturalne?

Polki ostatnio coraz częściej oraz chętniej wybierają kosmetyki naturalne. W dobie ogólnodostępnych wiadomości w sieci i popularności kobiecych czasopism rośnie świadomość konsumencka, także jeśli chodzi o przemysł kosmetyczny. Znacznie częściej czytamy składy wybieranych produktów oraz dochodzimy do wniosku, iż tak zwane kosmetyki BIO to właściwy wybór, bo substancje pochodzenia organicznego oferują bezpieczną i zdrową pielęgnację.

duży wybór kosmetyków

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Niektóre z tradycyjnych kosmetyków mogą mieć w składnie szkodliwe substancje, jak na przykład PEGi, parabeny, silikony, aluminium czy pochodne ropy naftowej, które mogą być powodem alergii i chorób. Podejrzewa się, że niektóre substancje syntetyczne stosowane w kosmetykach mogą mieć też negatywne działanie na system hormonalny, dlatego obecnie prowadzone są badania nad potwierdzeniem ich ewentualnego związku z niektórymi chorobami. Natomiast stawiając na prawdziwie preparaty naturalne z oficjalnymi symbolami, możemy mieć pewność, że zostały wykonane z substancji pochodzenia roślinnego bądź mineralnego To mogą być czyste ekstrakty roślinne, ziołowe, olejki eteryczne oraz mnóstwo innych substancji bezpiecznych dla zdrowia, które równocześnie skutecznie pomagają skórze przywrócić i zachować jej właściwie funkcje fizjologiczne lub zwalczać problemy skórne.

Analizy potwierdzają, że naturalne substancje są znacznie lepiej tolerowane przez skórę niż substancje pochodzenia syntetycznego bądź chemicznego, szczególnie w przypadku alergików i mogą dawać równie dobre rezultaty pielęgnacji. Dlatego jeśli postanowimy, że chcemy sięgnąć po kosmetyki naturalne Kraków to miejsce, gdzie znajdziemy sporą ofertę tego typu kosmetyków. Nie brakuje tu dobrych sklepów, które powstają jak grzyby po deszczu zgodzie z tendencją slow life.

Mamy szansę nabyć w nich kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy, ciała oraz włosów (polecam Nie ma problemu, by naturalne kosmetyki Kraków mógł nam zaproponować również w aptekach, które znajdziemy w każdej części tego miasta. Takie kosmetyki (podkład koreański) szczególnie zalecane są dla alergików, osób z cerą wrażliwą, pań w ciąży i dzieci.