ceramikatrio.pl

Designerskie wyposażenie oraz dodatki wnętrz w stylu skandynawskim

Designerskie wyposażenie oraz dodatki wnętrz w stylu skandynawskim

Designerskie wyposażenie oraz dodatki wnętrz w stylu skandynawskim

Jak wykreować swoje wymarzone mieszkanie w skandynawskim stylu, by było komfortowe, przytulne i oryginalne? Podajemy kilka przydatnych wskazówek, które zadecydują o tym, że Twoje własne M będzie ujmować nordyckim klimatem.

Salon, zestaw mebli wypoczynkowych Softline

Autor: Softline
Źródło: http://www.damnet.pl

Skandynawskie wnętrze powinno być pełne światłe, nieskomplikowane i wyjątkowe. Idąc za tą myślą nie można wyobrazić sobie mieszkania w stylu skandynawskim bez podłogi z drewna. To ona w największych stopniu decyduje do charakterystycznym dla scandi stylu ekologicznym klimacie. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie jasne drewno. Często wykorzystywanym surowcem jest jesion – drewno o stosunkowo jednostajnej barwie. To drewno daje efekt gładkiej i eleganckiej podłogi, która rewelacyjnie łączy się z białymi meblami i pastelowymi dodatkami. Doskonałą alternatywą może być trwały dąb występujący w wielu rozmaitych odcieniach. Dobra widoczność słojów podkreśla związek scandi stylu z naturą. Trzeba mieć na uwadze, że drewno wymaga pokrycia lakierem bądź olejem oraz cyklicznej impregnacji.

http://www.damnet.pl/

Źródło: http://www.damnet.pl/

Istotną rolę jeśli chodzi o wykończenie wnętrz odgrywają oczywiście skandynawskie meble i dodatki od Damnet. Na drewnianej podłodze znakomicie prezentują się zgrabne stoliki designerski, które dają powiew nowoczesności i lekkości. Stoliki designerskie wykonane z naturalnego drewna w podobnych odcieniu co podłoże znakomicie współgrają z charakterem skandynawskiego wnętrza i tworzą integralną aranżację. Natomiast jeśli chodzi o przechowywanie, tu do wyboru mamy następujące warianty – pokaźne dwudrzwiowe szafy, unikalne konsole na bibeloty, ale także ale też meble skandynawskie z minimalistycznymi w formie frontami.

Jako siedziska doskonałe będą oryginalne krzesła tapicerowane warszawa – belbazaar w charakterystycznych dla skandynawskiego wzornictwa kształtach. Całość fantastycznie dopełnią pastelowe dodatki, w tonach błękitu czy różu. Pamiętajmy, że warto je zrównoważyć ciemnyki akcentami np. w kolorze grafitu. Nie może również zabraknąć materiałów takich jak bawełna, len i wełna. Zastosowane na poduszkach bądź pledach podniosą walory estetyczne pomieszczenia, stworzą przytulny klimat oraz sprawią, że po prostu będzie się nam miło odpoczywać.