ceramikatrio.pl

Czym się charakteryzują stare techniki golenia, w jakich miejscach można zakupić niezbędne akcesoria

Czym się charakteryzują stare techniki golenia, w jakich miejscach można zakupić niezbędne akcesoria

Czym się charakteryzują stare techniki golenia, w jakich miejscach można zakupić niezbędne akcesoria

Przed wielu laty, gdy na nie było na świecie prądu ani jednorazowych maszynek jedynym sposobem na pozbycie się rosnącego zarostu była brzytwa. I nie było przy tym żadnych problemów, każdy z panów dzielnie znosił bardzo ostrze narzędzie na skórze. Wynalezienie najróżniejszych maszynek spowodowało, że brzytwy znacznie straciły na popularności, jednak mimo wszystko nadal pozostały świetnym sposobem na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia.

brzytwa do golenia
Aktualnie widzi się powrót tej techniki, zwiększająca się ilość wiedzących czego chcą panów wybiera właśnie taki sposób na golenia, zamiast najróżniejszych maszynek ręcznych i elektrycznych. Renesans zaczęli przeżywać producenci takiego sprzętu, najróżniejsze akcesoria i brzytwy na stałe zagościły do oferty internetowych i stacjonarnych sklepów. Raczej nie będzie możliwe, że że wszyscy mężczyźni nagle odwrócą się od maszynek i przejdą na tradycyjne golenie, jednak pewna ich ilość pewnie kupi niezwykle ostrą brzytwę dovo razors i będzie ją stosować.

Kolejnym nieco zapomnianym sposobem na golenie przed wymyśleniem jednorazówek były maszynki na żyletki. Efektownie wyglądające, wykonane całkowicie z nierdzewnej stali miały jedną niezaprzeczalną zaletę. Ich stosowanie było bardzo tanie, bowiem zestaw 10 sztuk żyletek kosztował kilka złotych, a żywotność ich była porównywalna z wkładami do maszynek kosztującymi parę razy więcej. Taka klasyczna maszynka edwin jagger razor mogła spokojnie starczyć na całe życie mężczyzny, bo nie posiadając żadnych części które mogłyby uleć zepsuciu była praktycznie niezniszczalna.

Obecnie zainteresowanie takim goleniem jest małe, większość mężczyzn woli się kierować wygodą i marketingiem, bo niestety dali sobie wmówić, że szybko tępiące się trzy ostrza będą lepsze od brzytwy czy żyletki. Szczęśliwie jeżeli ktoś będzie chciał poznać tradycyjny sposób golenia, to nie powinien mieć z tym żadnych problemów. Może zakupić w jednym z wielu sklepów maszynkę muhle razor , do tego zestaw zwykłych żyletek i poczuć się jak prawdziwy mężczyzna.