ceramikatrio.pl

Czy wyroby kosmetyczne zgodne z normami ekologicznymi mogą być tak samo skuteczne, jak te konwencjonalne?

Czy wyroby kosmetyczne zgodne z normami ekologicznymi mogą być tak samo skuteczne, jak te konwencjonalne?

Czy wyroby kosmetyczne zgodne z normami ekologicznymi mogą być tak samo skuteczne, jak te konwencjonalne?

Ochrona środowiska jest obecna w prawie każdej dziedzinie naszego istnienia. Są już ekologiczne paliwa i auta,części garderoby,nasiona, nawozy,jak również lekarstwa. Wszystko wskazuje na to obecnie przyszła pora na przemysł kosmetyków i tradycyjne produkty do pielęgnacji urody i higieny odchodzą w zapomnienie. Ich miejsce w świetle reflektorów zajmują natomiast te zgadzające się ze standardami ekologicznego.

ekologia, ecofriendly

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze spróbujmy wyjaśnić czym różni się, oferowany przez, podającą się za ekologiczną spółkę Iwostin Purritin krem- , czy sprzedawany na całym świecie przez Pharmaceris szampon od takich pozostałe, które tym zaszczytnym mianem pochwalić się nie ma jak. Przede wszystkim zarówno Iwostin Purritin krem, jak i Pharmaceris szampon wraz z innymi artykułami miłymi dla środowiska, nie jest testowany na żywych organizmach. Dzisiejsza technika i szybki rozwój medycyny pozwala na sztuczne wytworzenie ludzkich tkanek, na których można wykonywać testy w warunkach laboratoryjnych. Taka metoda pozwala na szczególne staranne przeprowadzenie wszystkich niezbędnych badań, bez dręczenia zwierząt- sprawdź: pharmaceris szampon do włosów.

Jednak jest to oczywiście droższy sposób, więc jedynie firmy mające na uwadze losy środowiska i planety Ziemi decydują się na podobne rozwiązania. To jednak nie koniec, gdyż spółki produkujące kosmetyki ekologiczne muszą używać też składników naturalnych i pod żadnym pozorem nietrujących dla środowiska. Z tego też powodu nie ma mowy o wyrzucaniu byle gdzie odpadków poprodukcyjnych, mogące zagrozić egzystencji wielu rodzajów fauny i flory, a również bezpowrotnie zanieczyścić wodę. Zupełnie inną kwestią są produkty kosmetyczne (endermomasaż) opatrzone znakiem: wegańskie, wówczas żaden z komponentów danego kremu, czy szamponu nie może być pochodzenia odzwierzęcego.

kosmetyki, kobieta, uroda

Autor: Istock.com
Źródło: Istock.com
Prawdą jest, że bycie przyjaznym dla natury nie jest proste dla firm, jednak taki wysiłek z pewnością się opłacą, gdyż coraz więcej ludzi zwraca uwagę na produkty, które nabywa. Co więcej statystyki pokazują, że kosmetyki ekologiczne używające naturalnych komponentów są bardzo dobre dla naszej skóry i pomagają przy wszystkich problemach skórnych.

Jak więc wyraźnie widać produkty kosmetyczne są doskonałym wyborem dla konsumenta ceniącego sobie świadome kupowanie używanych artykułów. Taka decyzja niesie ze sobą mnóstwo zalet, zarówno dla ekosystemu, jak także naszego wyglądu, nie narażając jednocześnie nabywców na żadne straty.