ceramikatrio.pl

Czy warto korzystać z zabiegów, w których stosuje się botoks? Jak wyglądają tego typu zabiegi?

Czy warto korzystać z zabiegów, w których stosuje się botoks? Jak wyglądają tego typu zabiegi?

Czy warto korzystać z zabiegów, w których stosuje się botoks? Jak wyglądają tego typu zabiegi?

Botoks powoduje, że rysy robią się łagodne, natomiast twarz prezentuje się o kilka lat młodsza. Botoks jednak działa tylko na zmarszczki mimiczne, więc jak planujemy pozbyć się tych, jakie powstały w procesie naturalnego wiotczenia i opadania skóry, to musimy szukać pozostałych metod. Botoks w rzeczywistości jest toksyną botulinową. To substancja jaka jest produkowana przez beztlenowe bakterie Bacillus botulinus, często nazywa się ją zaś, jako jad kiełbasiany, ponieważ w sposób naturalny powstaje w zepsutych wędlinach oraz konserwach.

dermatologia estetyczna

Autor: 123rtf
Źródło: 123rtf

Połknięty jad kiełbasiany to bardzo silna trucizna, jednakowoż wstrzykiwany w małych ilościach w mięśnie nie będzie działać szkodliwie. Mechanizm działania botoksu wykorzystały początkowo takie dziedziny, jak neurologia oraz okulistyka. Toksynę botulinową stosowano m.in. do usuwania nadmiernego napięcia mięśni i dla dzieci które cierpią na porażenie mózgowe, ale także u ludzi po udarze mózgu. Kiedy zaczęto leczyć nią zeza, zauważono, iż nie tylko poprawia stan oczu, ale także dodatkowo poprawia zmarszczki na twarzy. Metodą prób i błędów opracowano więc dobrze dobrane dawki, lecz również sposoby wstrzykiwania preparatu, to więc sprawiło, że botoks rozpoczął karierę w obszarze dermatologii estetycznej. Na całym świecie zabiegi z wykorzystaniem botoksu zaczęto wykonywać już pod koniec lat 80-tych, w naszym kraju zaś botulina pojawiła się w gabinetach medycyny estetycznej dopiero w latach 90-tych, a dokładnie w 96 roku. Dzisiaj jest to dosyć popularna metoda poprawiania swojej urody, w całym kraju jest wiele miejsc, w których można zrobić tego typu zabieg, jak botox Katowice .

botox

Autor: Fotolia
Źródło: fotolia.pl

Na taki zabieg możemy się wybrać nawet, jak mamy dwadzieścia pięć lat. Często jest w sumie tak, że wyraźne mimiczne zmarszczki są dostrzegalne już u bardzo młodych osób. W tej sytuacji wstrzyknięcie botoksu zadziała też profilaktycznie. Im mocniej będziemy marszczyć czoło, tym mniejsze prawdopodobieństwo, iż zmarszczka utrwali się i w przyszłości będzie dostrzegalna także bez żadnej mimiki. Z pewnością dobrze rozważyć taki zabieg, zwłaszcza, jak inne sposoby są bardziej zaawansowane więc nie zawsze jesteśmy do nich przekonani. Możemy to przeprowadzić pod tym adresem kliknij tutaj. Botoks natomiast jest bezpieczny, sprawdzony oraz przetestowany.