ceramikatrio.pl

Czy warto jest nabywać zasłony do sypialni oraz jakie są ich wady i zalety?

Czy warto jest  nabywać zasłony do sypialni oraz jakie są ich wady i zalety?

Czy warto jest nabywać zasłony do sypialni oraz jakie są ich wady i zalety?

W minionych latach, w czasie jak pojawiły się rolety, wielu mieszkańców naszego kraju zerwało z zasłonami. Być może niektórym z nich kojarzyły się z zacofaniem. Okazało się jednak, że rolety zarazem posiadają minusy. Na przykład są zakładane na stałe, co znacznie utrudnia w przyszłości ich wymianę. Może nabycie zasłon jest nadal korzystnym rozwiązaniem?

Zasłony do sypialni posiadają wady i zalety, jak każdy wyrób. Celem niniejszego artykułu nie jest przekonanie do ich nabycia. Po prostu chodzi o zidentyfikowanie ich walorów oraz kłopotów, jakie niosą. W pierwszej kolejności skupimy się na zaletach płynących z ich zakupu.
zasłony

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Jeśli zamierzamy nabyć zasłony do sypialni od , to należy w pierwszej kolejności zastanowić się, dlaczego je chcemy. Jeśli chodzi nam wyłącznie o funkcję estetyczną, to należy kupić zasłony zwiewne i lekkie, które się do tego doskonale nadają. Jeżeli zleży nam na tym, by chroniły przed słońcem czy ocieplały mieszkanie, to trzeba kupić zasłony grube. Dużym plusem zasłon jest to, że można je łatwo dostosować do własnych potrzeb. Ich funkcjonalność jest niezastąpiona, a prostota zmiany na inne jest także dużym ich walorem. Co jest niemożliwe w przypadku rolet. Ich styl także można dobrać którykolwiek. Na rynku są dostępne modele zarówno innowacyjne, jak i klasyczne. Jeśli zamierzamy nabywać zasłony do pokoju dziecięcego od , to należałoby się postarać o kolorowe wzorki z motywami z bajki.

zasłony

Autor: Dekoria
Źródło: Dekoria
Na nieszczęście zasłony posiadają również pewne minusy. Otóż należy o nie bez wytchnienia dbać: prasować i prać. Następną wadą jest to, że prosto przyswajają zapachy. W miejscu zamieszkania osoby palącej papierosy w dość krótkim czasie mogą przeniknąć ich wonią. Co więcej jeśli w miejscu zamieszkania są zwierzęta: koty i psy, to zasłony mogą być wielce prosto zniszczone.

Szczególnie jeżeli są zwiewne i lekkie. Nie mówiąc o tym, gdy małe dziecko jest domownikiem. Wówczas nie tylko mogą zostać uszkodzone, lecz także mogą stanowić niebezpieczeństwo dla małego dziecka. Istnieje albowiem zagrożenie, że bobas bawiąc się zasłonami ściągnie je wspólnie z karniszem. A wtedy skutki mogą być opłakane. Należałoby więc dobrze przemyśleć ich nabytek, aby być w pełni zadowolonym .