ceramikatrio.pl

Czy można zrobić saunę w swoim lokum? Czy tego typu miejsce powinno się już zaplanować na etapie budowy domu?

Czy można zrobić saunę w swoim lokum? Czy tego typu miejsce powinno się już zaplanować na etapie budowy domu?

Czy można zrobić saunę w swoim lokum? Czy tego typu miejsce powinno się już zaplanować na etapie budowy domu?

Wiele osób lubi przesiadywać w saunie, natomiast żeby w niej posiedzieć trzeba często jechać do spa lub iść na basen, gdzie takie urządzenia czasami się znajdują. Jest to czasochłonne oraz kosztowne z tego powodu nie można korzystać z dobrodziejstw sauny tak często jakbyśmy chcieli. Może dobrze jest zatem pomyśleć o saunie w swoim domu?Idealnie byłoby zaplanować saunę już na etapie budowy domu. Wtedy można znaleźć trochę więcej miejsca też na wypoczynek – zobacz tu. By po takim zabiegu chwilkę się zrelaksować. Jednak nawet jeśli tego typu planów nie uwzględniliśmy to jeszcze nic straconego, ponieważ do postawienia tego typu sauny wystarczy półtora metra kwadratowego miejsca. Jedynie tyle aby móc cieszyć się własną sauną w domu. Można również zagospodarwać wolny pokój w naszym lokum, który nie jest do niczego używany. Jednak nawet w większej łazience spokojnie takie pomieszczenie można zrobić.

perspektywa - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Producent saun często uczula na właściwe instalowanie swoich produktów. Istotną rzeczą jest tutaj wentylacja. Kiedy jest niewłaściwa może doprowadzić nawet do rozgrzania części elementów, a czasem w konsekwencji pożar. Trzeba pamiętać o tym, iż powietrze musi bez problemu krążyć wokół kabiny sauny jak też móc swobodnie rozprzestrzeniać się po reszcie pomieszczenia. W takim celu musimy zostawić odstęp paru centymetrów pomiędzy kabiną a ścianą pomieszczenia. Temperatura wokół tego typu łaźni nie powinna być większa aniżeli trzydzieści pięć stopni Celsjusza.

Istotną informacją jest również to, że w normalnych saunach jest wystarczające jedynie przyłącze elektryczne natomiast kiedy chcemy wykonać łaźnię parową w takim wypadku potrzeba trochę więcej rzeczy. Potrzebne będzie przyłącze wody, jakie podłącza się do generatora pary. Następną kwestią jest odpływ do kanalizacji, jakim skraplająca się para będzie mogła z łatwością wypływać pod postacią wody. Prócz tego jeszcze elektryczność aby być w stanie uruchomić generator pary. A do tego równie istotne podłączenie do wentylacji. Tak naprawdę całe wyposażenie spa nie konieczne w domu by zakosztować relaksu. Koszt takiej sauny to mniej więcej 7-8 tysięcy złotych, a montaż można zrobić zaledwie w jeden dzień.

Intrygujący materiał? Jeśli tak sądzisz, to kliknij tutaj, wyczerpujący tekst (https://gappy.pl/), który tam miejscu znajdziesz, również jest coś wartościowego.

Z tego powodu warto pomyśleć o miejscu, w którym będziemy mogli poczuć się jak na wakacjach oraz oderwać choć na chwilę od obowiązków w domu – wyposażenie spa to moje marzenie.