ceramikatrio.pl

Czy cudowny medalik nosi wiele ludzi oraz co on oznacza?

Czy cudowny medalik nosi wiele ludzi oraz co on oznacza?

W trudnych chwilach Matka Boska w każdym wypadku pomaga ludziom. Ten medalik pomógł wielu osobom w odzyskaniu nadziei na uzdrowienie. Jest dziś wiele świadectw osób, które doznały cudownego funkcjonowania medalika.

Stylowa

Autor: paparutzi
Postać medalika była przekazana przez św. Katarzynę, która otrzymała wskazówki dotyczące wizerunku medaika od Matki Boskiej.

naszyjnik

Autor: Geneva Vanderzeil apairandasparediy.com
Źródło: http://www.flickr.com
Medalik cudowny nosi dziś wiele osób na całym świecie. Wielu z takich ludzi otrzymało obiecane przez Matkę Boską łaski i dlatego jest on tak bardzo doceniany. Na rewersie jest Maryja, która stoi na globie, a stopą rozdeptuje głowę węża zatem szatana. Z rąk jej wychodzą świetliste promyki, jakie symbolizują łaski uzyskiwane przez wszystkich, którzy błagają o nie z ufnością. Na brzegu medalika jest widoczna modlitwa. Na drugiej stronie widzimy wielkie „M” a nad nim krzyż Pański, który oznacza uczestniczenie Maryi w męce Chrystusa. Dookoła jest 12 gwiazd, jakie tworzą koronę Niepokalanej Maryi. Sercu Jezusa otoczonemu cierniową koroną towarzyszy serce Maryi przebite mieczem i oznacza to jej ból.
Medalik cudowny rozpowszechnił się niezwykle szybko w cudowny sposób. Za pośrednictwem medalika miały miejsce niezliczone nawrócenia i uzdrowienia. Medaliki są rozdawane ludziom w czasie Niedziel Maryjnych. Organizowane są w parafiach. Po medalik można by także zgłosić się do członka Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Nie poświęcony medalik można zamówić również w Centrum AMM. Dwanaście gwiazd na początku było nad głową Maryi. Znak ten był jednak przeniesiony z awersu na rewers przez złotnika ze względów estetycznych.

Rewers medalika prezentuje zjednoczenie Jezusa z Kościołem, lecz podkreśla również postać Maryi jako naszej Rodzicielki oraz Matki Boga. Przekazuje ona Panu wszystkich ludzi. W internecie możemy przeczytać mnóstwo świadectw, które mówią o cudownej sile medalika.