ceramikatrio.pl

Co zrobić, żeby jesienne wieczory stały się trochę bardziej przyjemne? Na pewno pomocna będzie aromatyczna kąpiel

Co zrobić, żeby jesienne wieczory stały się trochę bardziej przyjemne? Na pewno pomocna będzie aromatyczna kąpiel

Co zrobić, żeby jesienne wieczory stały się trochę bardziej przyjemne? Na pewno pomocna będzie aromatyczna kąpiel

Co jest najlepsze na długie jesienno-zimowe wieczory? Na pewno każdy z nas pragnie chociaż odrobiny ciepła. Co w takiej sytuacji robimy? Pijemy ciepłą herbatę z miodem i cytryną, wypoczywamy na swojej wygodnej kanapie, oglądamy ulubiony film, a może po prostu szykujemy sobie aromatyczną kąpiel. Jak przygotować ją, by była rzeczywiście najbardziej odprężająca?

Chwila spędzona w wannie pozwala nam się wyciszyć, a co ważne zrelaksować po całym dniu w ciągłym biegu. W wannie wspaniale można się rozgrzać, a to do tego bardzo przyjemne, gdy na dworze robi się coraz zimniej. W wannie jest możliwość by poczuć spokój, gdyż nikt nam nie przeszkadza, można tam w spokoju poczytać coś, posłuchać muzyki, lub zwyczajnie poleżeć z zamkniętymi oczami, taki relaks okaże się jeszcze bardziej wspaniały, jeśli zapalimy świeczki zapachowe i zgasimy światło, jak skorzystamy z dodatków, jak kule do kąpieli…

kula do kąpieli

Autor: iStock
Źródło: iStock

Twarda woda z dużą ilością chloru nie będzie wpływać dobrze na nasze ciało, a po wyjściu z wanny możemy dokładnie to poczuć – wtedy nasza skóra jest wysuszona oraz ściągnięta. Dlatego też zawsze dobrze jest dodać do wody płyn do kąpieli albo napar ziołowy. Dla wielu osób najmilsza jest kąpiel w gęstej oraz miękkiej pianie, dlatego wlewają do wanny różnego rodzaju płyny zapachowe. Jednak tego typu kosmetyki mają sztuczne składniki, które bardzo wysuszają naskórek. Jeżeli więc chcielibyśmy sprawić sobie przyjemną kąpiel w wannie, zdecydujmy się na dobry olejek eteryczny lub zioła. Olejek lawendowy nie tylko wspaniale pachnie, ale również działa relaksująco.

Tak samo wpływa naturalny aromat melisy. Kilka kropel tego typu olejku bez wątpienia doda nam siły. Produkt powinien być w związku z tym pochodzenia naturalnego, jednak w każdej drogerii możemy dostać bardzo tanie i bardzo dobre olejki syntetyczne. W drogerii zakupimy również naturalne olejki, które są droższe, ale posiadają więcej właściwości, które oddziałują na samopoczucie i relaksują.

Emocjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://lomza.centrumdemed.pl/demed/ortodonta-ortodoncja/) pokrewnego artykułu – on także jest godny uwagi.

Zależnie od potrzeb warto zdecydować się na olejki syntetyczne bądź naturalne. Na pewno jednak, jedne oraz drugie zagwarantują, że nasza kąpiel będzie wspaniała, relaksująca oraz niezapomniana. Dlaczego nie urządzić sobie od czasu do czasu tego typu przyjemnego wieczoru. Z pewnością nam się to przyda w te coraz chłodniejsze dni.