ceramikatrio.pl

Ciepło świecy to nie wyłącznie światło – to funkcjonalne wykorzystanie magii świec

Ciepło świecy to nie wyłącznie światło – to funkcjonalne wykorzystanie magii świec

Ciepło świecy to nie wyłącznie światło – to funkcjonalne wykorzystanie magii świec

Świece to coś więcej niż parafinowe pałeczki zakończone knotem dające nam ciepło i światło. Zdecydowanie za wcześnie wyłączono świeczki z codzienności. A przecież mają one do zaoferowania o wiele więcej niż tylko światło i ciepło. Tkwi w nich magia.

Są to artykuły obdarzone ogromnym czarodziejskim potencjałem, którego wydobycie jest uzależnione tylko i wyłącznie od nas. W naszej przeszłości płomień spełnia istotną funkcję, ponadto był pierwszym z podstawowych wynalazków cywilizacji. Daje poczucie bezpieczeństwa i światło, i mocno zakorzenił się w tradycji, a jego symbolika jest bardzo obszerna.

świeca

Autor: 55Laney69
Źródło: http://www.flickr.com

Ogień, obok żywiołów ziemi, powietrza i wody uznawany jest za główny element rzeczywistości. W magii to elementarny pierwiastek odgrywający ważną pozycję. Korzystny aspekt żywiołu ognia był dawcą życzliwości, majątku, płodności, triumfu i obyczajowej nieskazitelności. To także symbol witalności, odrodzenia, zmiany, odnowy wewnętrznej, zniszczenia tego, co nie istnieje, katarsis. A od ognia do świeczki, niedaleko. Pomimo tego we współczesnych czasach świeca odchodzi w zapomnienie, to przez lata była jedynym źródłem światła i towarzyszyła ludziom w wielu rytuałach świeckich, kontynuowanych aż do tej pory, jak choćby palenie świecy w trakcie chrztu.

Jeżeli omawiany wątek okazuje się dla Ciebie interesujący, to odwiedź (http://schmith24.pl/dostawa/) więcej informacji na zbliżone zagadnienia, które będą dla Ciebie niesamowicie ciekawe.

Z czasem rozpoczęto nadawanie świecom różnorodnych form.

Pokazały się świeczki wzorzyste, aromatyczne, różnobarwne, w szklanych pojemnikach oraz na wszelkiego typu okoliczności: na walentynki, ślubne, adwentowe, bożonarodzeniowe. Stały się one elementem dekoracyjnym, przedmiotem do tworzenia aury, kojarzone są ze spokojem. Blask świec tworzy w domu przytulny nastrój a długie, jesienne i zimowe wieczory służą takiej atmosferze. Różne rodzaje świec i świeczników, dostępne na rynku możemy użyć do dekoracji poszczególnych pomieszczeń mieszkaniu. świeczki dekoracyjne mogą pojawić się w zasadzie wszędzie, chętnie ustawiamy dekoracyjne świeczniki na świątecznym stole, na parapecie okna, w łazience czy sypialni – oferta świec yankee candle. Ale mimo wszystko każda zapalona świeczka posiada w sobie coś czarownego i sporą dawkę energii.