ceramikatrio.pl

Chryzantemy nie tylko na pierwszego listopada

Chryzantemy nie tylko na pierwszego listopada

Chryzantemy nie tylko na pierwszego listopada

Sporemu gronu osób chryzantemy kojarzą się z cmentarzami. Podczas Święta Zmarłych najczęściej tworzy się kompozycje z chryzantem właśnie. Przeważnie dorzuca się jakieś inne kwiaty do nich i wiązanka jest gotowa. Wiązanki z chryzantem nie są zbyt skomplikowane. Wszyscy wiemy, że nie chodzi tu o jakieś kolorowe szaleństwo, a raczej stonowane przekazanie, że trwamy i nie zapominamy. Sporo osób wybiera właśnie chryzantemy między innymi, dlatego, że kompozycje z nich są odporne.

Niebieska chryzantema

Autor: kangxi504
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantemy to taki rodzaj roślin, którym chłodniejsze dni nie przeszkadzają, jedynie ujemne temperatury są w stanie je zniszczyć. Jak wiadomo nie jedynie chryzantemowe wiązanki można dostrzec na grobach. Jednak pamiętajmy, że poza kwiatowymi kompozycjami zawsze najważniejsza jest modlitwa za zmarłych.

Piękne kwiaty, o których śpiewa się piosenkiKażdy, albo prawie każdy zna piosenkę o chryzantemach złocistych. Ale o dziwo chryzantemy mają różne barwy. Zdarza się, że są złociste, ale są też kremowe i bieluśkie i w wielu różnych innych kolorach. W dodatku chryzantemy są niezmiernie łatwymi kwiatami do uprawy, dlatego nie mogą nam się kojarzyć tylko z wiązankami na grobach. Jeśli chcemy by na naszym balkonie również jesienią było kolorowo, warto wybrać właśnie te kwiaty w doniczkach. Co istotne chryzantemy będą stroiły nasz balkon (zobacz również balustrady nierdzewne na schody) bardzo długo, aż do pierwszych dni, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Co ważne nie potrzebują one jakiś specjalnych warunków. Dlatego naprawdę warto pomyśleć o tych kwiatach, kiedy będziemy szykować jesienną kompozycję na balkonie – zobacz kwiatowe inspiracje.

Chryzantemy przez swój kształt mogą naprawdę zachwycać. A przecież wiadomo, że taras w czasie jesiennych mało słonecznych dni ma dawać nam radość mimo brzydszej pogody. Tak, więc jeśli jeszcze posiadamy jakieś wątpliwości, warto pójść do sklepu ogrodniczego i zobaczyć chryzantemy w doniczkach, wtedy na pewno się przekonamy do tych roślin. W dodatku cena takich kwiatków nie jest wysoka, a radość z ich pielęgnacji i tego jak się będą rozwijały jest ogromna. Tak, więc warto zainwestować kilka złotych w ten cudowny dodatek na jesień. Dzięki temu chryzantemy zaczną kojarzyć się z czymś nowym i radością, a nie jedynie z nagrobkami i zadumaniem nad tym, co było i nie wróci.