ceramikatrio.pl

Chatka na wsi z ogniem migającym w kominku, marzeniem każdej dziewczynki

Chatka na wsi z ogniem migającym w kominku, marzeniem każdej dziewczynki

Chatka na wsi z ogniem migającym w kominku, marzeniem każdej dziewczynki

Zimową porą często tęsknimy za ciepłem kominka, przy którym można odpocząć, ogrzać się i popatrzeć w miło migający płomień. Rozpalony kominek nadaje wnętrzu przytulności, staje się urokliwe, sprawia, że dom robi się przytulny. Kominek to nie tylko ozdobny element wystroju mieszkania, to także źródło energii.

W obecnych czasach kominki budowane są zazwyczaj jako kosztowna dekoracja. Nie mniej jednak jest to czynnik ciepła, które zasila centralne ogrzewanie w ciepłą wodę. Są to paleniska z tak zwanym płaszczem wodnym – kotłem na drewno, z odkrytym

wejdź tutaj

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com

miejscem palenia drewna. Jest to rozwiązanie o wiele droższe niż instalacja zwykłego kominka wraz z mechanicznym dostarczaniem ciepła. Ale dostarcza ciepło na przykład do ogrzewania podłogowego.

Można też zamontować element nawiewu powietrza, czyli klimatyzator, który wyprowadza wiązkę ciepła w odpowiednim kierunku, ale też sprawia, że rozprowadzane powietrze nie jest tak suche i gorące – jak ma to miejsce w procesie grawitacyjnego rozprowadzenia ciepła, kiedy ciepło rozchodzi się po mieszkaniu bezpośrednio z paleniska, bez udziału kanałów (oferta online). Dodatkowymi zaletami jest to, że spalanie drzewa jest o wiele mniej szkodliwe dla naszego otoczenia niż spalanie węgla.

Jeżeli zaciekawił Cię ten materiał, to tu znajduje się notka z www (https://www.meblemagnat.pl/lozka-drewniane-180×200), która także ma bardzo absorbujące informacje na omawiany tutaj temat.

Użytkowanie kominka jest niedrogie. Opalanie węglem wiąże się z problemami spowodowanymi chociażby pozbyciem się popiołu. Za wywiezienie którego musimy drogo płacić. Palenie drewnem jest o wiele niższe nie tylko od ogrzewania ekogroszkiem, olejem ale też gazem, widząc ciągle rosnące ceny gazu.

Ogrzewanie olejem, węglem, gazem nie jest tańsze od ogrzewania kominkiem, ale korzyści dla środowiska są nieporównywalne. Wrocław jak wiele jednostek samorządu terytorialnego w Polsce stawia na ochronę środowiska, dając możliwość obywatelom dopłat do kosztów montażu opalania na bardziej przyjazne środowisku naturalnemu poprzez program Kawka. Zatem kominki Wrocław zaleca. Koszt zainstalowania nie jest mały. Jest to poniekąd poziom podobny z kotłami gazowymi czy olejowymi. Także instalacja zarówno kotła gazowego, olejowego jak i kominka jest analogicznie złożona i kosztowna. Przewagę kominka nad grzaniem elektrycznym daje nam komfort, że w razie wyłączenia prądu nie będzie nam zimno w czasie mrozów.