ceramikatrio.pl

Całkowicie inne spojrzenie na to, jak wchodzić do domowych pomieszczeń, czyli wszystkie plusy i minusy drzwi przesuwnych.

Całkowicie inne spojrzenie na to, jak wchodzić do domowych pomieszczeń, czyli wszystkie plusy i minusy drzwi przesuwnych.

Całkowicie inne spojrzenie na to, jak wchodzić do domowych pomieszczeń, czyli wszystkie plusy i minusy drzwi przesuwnych.

Odpowiednie zaplanowanie mieszkania pozwala na praktyczne i efektywne wykorzystanie domowej powierzchni. Lecz tak prozaiczny element, którym są wewnętrzne drzwi można wykonać w taki sposób, żeby znacznie polepszyć użyteczność wnętrza. Typowe drzwi wymagają odpowiedniego miejsca do tego, aby dało się je swobodnie otworzyć. W dużych pomieszczeniach nie powinno być z tym większego problemu, jednak jeżeli miejsca jest mniej, to można zastanowić się nad nietypowym rozwiązaniem.

drzwi drewniane

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Sporą popularność w ostatnim czasie zaczęły zyskiwać drzwi przesuwne. W pierwszej chwili wyglądają one analogicznie, jak tradycyjne drzwi, lecz w miejsce skrzydła które się otwiera na boki mają je przesuwane na jedną ze ścian. Także sama konstrukcja jest nieco inna. Typowe drzwi montuje się na futrynie, przy rozsuwanych drzwiach stosuje się specjalne prowadnice, na których drzwi się przesuwają. Dochodzą do tegoDo tego dochodzą części pomocnicze, odpowiedzialne za blokowanie i stabilizowanie całego mechanizmu. Zapoznaj się z naszą ofertą: zapraszamy

Drzwi przesuwne mają sporo plusów w porównaniu z normalnymi, choć oczywiście nie są zupełnie bez wad. Największym ich plusem jest brak potrzebnego miejsca do ich otwierania. Wprawdzie będą wymagać niedużego, paro centymetrowego paska przestrzeni przy ścianie, na jakiej się odsuwają, lecz będzie to znacznie mniej niż obszar potrzebny przy drzwiach normalnych. Bardzo dużym ich plusem są znacznie większe możliwości jeżeli chodzi o możliwości stylizacji.

Przy tradycyjnych drzwiach wielkiego wyboru nie będzie, przeważnie producent oferuje parę wzorów w kilkunastu kolorach i to wszystko. Natomiast w przypadku drzwi przesuwnych możliwości będą znacznie większe (strona internetowa). Przeważnie wykonuje się je z drewna, albo wiórowych płyt, często uzupełnianych o szyby, albo w całości z hartowanego szkła. Z powodu tego, że w wielu firmach jest możliwe kupienie drzwi na konkretny rozmiar, to tak naprawdę nie ma w takim przypadku także kłopotów z wyborem kolorystyki i rodzaju zastosowanego materiału.