ceramikatrio.pl

Aranżujemy pokój dla potomka

Aranżujemy pokój dla potomka

Aranżujemy pokój dla potomka

Zaaranżowanie pokoju dla potomka wbrew pozorom nie jest rzeczą najprostszą. W pomieszczeniu tym nie tylko nasz potomek powinien czuć się dobrze i bezpiecznie ale też my opiekunowie – zwłaszcza w pierwszym roku życia małego domownika – musimy mieć „pod ręką” wszystko co koniecznie do opieki nad niemowlakiem.

Zazwyczaj już przed narodzeniem się niemowlaka rodzice udają się na nieodzowne sprawunki. Sprawdzają łóżeczka dla dzieci klasyczne drewniane, turystyczne, z przewijakiem w zestawie, łóżeczka – kołyski … – asortyment jest olbrzymi. I każde z nich ma swoje atuty, na przykład łóżeczko turystyczne bez trudu złożyć i zabrać z sobą w podróż. Przewijak jest także koniecznym elementem.
Niezwykle ważną kwestią w zaopatrywaniu pokoju dzidziusia jest to, by wszystko mieć „pod ręką”, to znaczy przewijak w pobliżu łóżka, pod ręką komoda (zobacz komody) drewniana z szufladami na pieluszki, nawilżane chusteczki, krem oraz inne niemowlęce kosmetyki pielęgnacyjne, a także kaftaniki i pajacyki.

Łóżko metalowe Retro

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown

O wiele ułatwimy sobie w ów sposób powszednie czynności.
Producenci mebelków dziecięcych proponują obecnie całe komplety mebelków, pięknie cyzelowanych czy malowanych w bajkowe wzory. Warto dobrać taki zestaw który posłuży potomkowi długo. Wystarczy po roku czy dwóch zamienić małe łóżeczko dziecięce na określone dla starszych dzieci rozkładane łóżka dla dzieci. Takie łóżko w zależności od potrzeb może posiadać dwa miejsca do spania albo tylko jedno – na górnym piętrze. Wówczas powierzchnię pod łóżkiem możemy wykorzystać na rozmaite sposoby; możemy tam zaaranżować mały kącik do zabawy bądź też umieścić tam biurko – już starszemu potomkowi. Wszystko zależy od kreatywności rodziców.

Pokój malucha winien „rosnąć” i zmieniać się wraz z właścicielem. Miejsce do nauki również jest niezwykle istotne. Może być nim wyodrębniony kącik z biurkiem, komputerem, tablicą korkową do przypinania istotnych wiadomości. Pamiętać trzeba również o właściwym oświetleniu miejsca do czytania jak też stosownym właściwie wyprofilowanym krześle.
Kwestie dekoracji w dużej mierze pozostawmy latoroślom i ich pomysłowości. Na pewno będą miały tysiące doskonałych pomysłów na udekorowanie własnego wnętrza.