ceramikatrio.pl

Urządzanie pomieszczeń w stylu nowoczesnym

Urządzanie pomieszczeń w stylu nowoczesnym

Urządzanie pomieszczeń w stylu nowoczesnym

Jednym z najchętniej wybieranych stylów do wykańczania i dekorowania mieszkań jest styl nowoczesny. Co znamienne, w każdym czasie owa nowoczesność jest definiowana inaczej i obejmuje odmienne elementy. To, co mogło być nowoczesne dwie dekady wcześniej, na dzień dzisiejszy nie ma z tym stylem nic wspólnego. Wynika to z bardzo dynamicznego rozwoju różnorodnych technologii, jak również z szybkimi zmianami obowiązujących trendów, także jeśli chodzi o wykańczanie i wyposażenie wnętrz.

Dekoracje ścienne, półki

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesne wnętrza to na pewno takie, które zawierają przedmioty nowe w określonym czasie. Od pewnego czasu nowoczesny styl wnętrz zakłada przede wszystkim minimalizm w doborze elementów. Zmniejsza się więc liczbę mebli do tych koniecznych, jak również ogranicza liczbę elementów ozdobnych – zobacz meble industrialne. Wnętrza takie sprawiają nieraz wrażenie zimnych i niezbyt przytulnych; nie każdy chciałby w takich mieszkać.

Pokój dla dzieci

Pokój zamieszkiwany przez dzieci to niezwykle specyficzne pomieszczenie. W urządzaniu i wybieraniu potrzebnych elementów trzeba kierować się przede wszystkim potrzebami i komfortem pociechy. Tak więc w wielu przypadkach dobrze jest zrezygnować z przesadnego dostosowywania tego pokoju do stylu całego domu.

Pokój dla dziecka może z kolei zawierać elementy nowoczesne, na przykład w formie kolorowych mebli z ekologicznych materiałów czy ręcznie robionych maskotek. W takim pomieszczeniu jednak Zasadę minimalizmu trzeba raczej porzucić, skupiając się na komforcie pociechy. Można z kolei wykorzystać innowacyjne rozwiązania w zakresie zagospodarowania przestrzeni, jak na przykład łóżko piętrowe z miejscem do nauki pod spodem.

masywne podwójne łoże

Autor: kgalstyan2003
Źródło: http://www.flickr.com

Sypialnia

Wnętrze, jakim jest sypialnia, doskonale nadaje się do urządzenia w nowoczesnym stylu. Styl ten bowiem nie sprzeciwia się wygodzie, a wręcz w dużej liczbie przypadków ją gwarantuje. Dlatego w sypialni dobrze jest wykorzystać przykładowo nowoczesne materace (zobacz materac bonelowy) na łóżko. Wybór takiego materaca uzależniony jest od upodobań kupującego, a trafna decyzja zapewni ogromny komfort snu. Projekt sypialni może także Zakładać innowacyjne oświetlenie ogromnie przydatne w tego rodzaju pomieszczeniach. Oświetlenie takie jest regulowane z użyciem specjalnego pilota.