ceramikatrio.pl

Aranżacja kuchni z zastosowaniem oświetlenia LED

Aranżacja kuchni z zastosowaniem oświetlenia LED

Aranżacja kuchni z zastosowaniem oświetlenia LED

Wszelkie wnętrze przeznaczone pod firmę usługową, przykładowo pod kawiarnię bądź salon fryzjerski, prócz odpowiedniego wyposażenia technicznego a więc odpowiednio: barem, ekspresem do kawy, nożyczkami, suszarkami itp. wymaga metody na niecodzienny styl. Można to uzyskać na rozmaite sposoby.

led

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
W kafejce przykładowo postawiłbym kominek w narożniku pomieszczenia. Zapewniło by to nam zarazem nagrzewanie jak też ładny styl, czyli przyjemne z praktycznym. Do tego drewniane, dębowe stoły. Konieczne jest też dyskretne oświetlenie.

Stworzyliśmy dla Ciebie kolejny link. Po wejściu w niego dowiesz się sporo szczegółów na interesujący Cię temat i będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę.

Możemy zastosować lampy na stołach i plafony, a z rzadka (przykładowo tuż przed Bożym Narodzeniem), ewentualnie można jeszcze pomyśleć o dowolnych dekoracjach świetlnych.

Ekonomicznym pomysłem może stać się taśma LED, jaka w porównaniu z klasycznymi choinkowymi lampkami jest sporo tańsza w użytkowaniu. Taśma LED jest również bardzo plastyczna, możemy nią opleść klatkę schodową przedtem przystrojoną gałązkami jodły co pewnie doda atrakcyjności.

led

Autor: Elneo
Źródło: Elneo

Innym sposobem w którym wykorzystana może być taśma LED jest zdobienie elewacji budynku. Jest to wyjątkowo rozpowszechniony sposób zdobienia ogródka i domu we wsiach Podhala w jego okolicy. W terminie wszelkich świąt kościelnych przybiera ten obyczaj niekiedy formę specyficznego współzawodnictwa – trwa wyścig który uczyni ze swojego domku i podwórka większą choinkę.

Zatem jadąc między drugą połową listopada a początkiem nowego roku powiedzmy w kierunku Mszany Dolnej, widzimy jak pobocza jarzą się niczym gwieździste niebiosa w pogodną nockę, a po dachach wspinają się świetliści Mikołaje z saniami i innego tego rodzaju akcesoriami. Dla gospodarnego gospodarza w takim wypadku taśma LED to kapitalne podejście, bo diody pobierają znacząco mnie prądu niż nawet najbardziej oszczędna świetlówka.

Tego typu oświetlenie ma także taką zaletę, że jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne bowiem źródło światła jest umiejscowione w plastikowej taśmie, więc wilgoć nie jest już przeszkodą. Taśma LED stosowana bywa też przykładowo jako oświetlenie szyldu przydrożnej restauracji, przydrożnej reklamy i jak każdy LED wszędzie tam, gdzie wymagany jest mały pobór prądu.