ceramikatrio.pl

A kiedy się wyprowadzamy musimy nauczyć się życia na nowo

A kiedy się wyprowadzamy musimy nauczyć się życia na nowo

A kiedy się wyprowadzamy musimy nauczyć się życia na nowo

Przeprowadzka do nowego mieszkania to zawsze duży stres. Nie dość, że zmieniamy adres, środowisko, do którego byliśmy przyzwyczajeni, to dodatkowo powinniśmy już zaraz przyzwyczajać się do nowych ludzi i do nowego środowiska. Można to oczywiście umniejszać, ale przyznajmy szczerze: nikt nie ma skóry słonia, tak więc choćbyśmy zapewniali, że to normalka, wpłynie na nas to wydarzenie w sposób szczególny.

Już chyba Kapuściński ciekawie pisał o przekraczaniu granic. Pisał o tym niby w znaczeniu granic państwowych, lecz na głębszym poziomie chodziło mu o każdą granicę życiową.

Łazienka

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland

Bo taka jest prawda, że całe życie musimy przekraczać jakieś granice, wdrapywać się na kolejne piętra i trzymać się mocno tej drabiny życiowej, ażeby nie spaść na głowę. Przeprowadzka(zobacz szafy przesuwne poznań) to jeden z elementów takiego właśnie człowieczego losu, jednakże przeważnie jest to wydarzenie pozytywne. Autor

Otóż, przeprowadzamy się z naszego małego mieszkania do większego, albo zostawiamy nasze mieszkanie na osiedlu, ażeby zamieszkać w domu z ogródkiem. Nie jest to oczywiście norma, tak sam często jak zmieniamy coś na bardziej korzystny model musimy zrezygnować z miejsca, które lubimy, gdyż mamy problemy z pieniędzmi, gdyż nas eksmitują, gdyż blok, w którym mieszkamy jest do rozbiórki. Znajdzie się sporo powodów, a każdy z nich ma mocne oparcie w smutnej rzeczywistości. Niemniej, czy jesteśmy w pierwszej czy w drugiej grupie, a może gdzieś pośrodku, zdajemy sobie sprawę, iż przeprowadzka(zobacz regały na wymiar poznań) to ogromne wydarzenie obok, którego nie możemy przejść obojętnie. Musimy opróżnić wszystkie pokoje, wynieść meble dziecięce – , stołowy pustoszeje, już nie ma w nim stołu, przy którym cała rodzina siadała do obiadu.

W kuchni, gdzie zawsze były zapachy przyrządzanych potraw, teraz jest pusto, choć jeszcze jakiś aromat się unosi. Aktualnie w nowym miejscu najprawdopodobniej zakupimy wiele nowych mebli: meble dla dzieci czy meble młodzieżowe – , łóżko do sypialni i może nową kanapę. Będziemy się adaptować w nowym miejscu, do mieszkania,a także mebli, które właściwie nie będą pachnieć jak te stare, znanym zapachem. Co więcej, jeśli posiadamy psa lub kota, to możemy być przekonani, iż zniosą to wydarzenie gorzej niż my. Lecz w końcu się przyzwyczają, jak my zresztą i będą traktować to nowe miejsce, jak stare, z tym samym uczuciem. Aż czas prędko minie i gdy się nie obejrzymy będziemy czuli się jak w starym mieszkaniu, czyli po prostu jak u siebie w domu, w którym rodzinna atmosfera wypełnia każdy kąt.